Не так давно ідея запровадити відеоконференцзв’язок у судах України сприймалась як нереальна й невиправдана. Проте із серпня 2012 року, відколи набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв’язку», вже можна говорити про активне застосування ВКЗ. Прийняття згаданого закону припривело до змін і в інших законодавчих актах, в яких з’явилися положення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції. Наприклад, ст.232 нового Кримінального процесуального кодексу передбачається проведення допиту, впізнання в режимі відеоконференції під час досудового розслідування.
Як зазначено в одному із звернень РСЗС до голів апеляційних та місцевих судів, найчастіша причина судової тяганини – неявка учасників процесу до зали судового засідання. Тому «проведення слухання в режимі відеоконференції заощаджує час та кошти, які витрачаються на доставку особи до приміщення суду, заощаджує час для проведення допиту свідка, який перебуває в територіально віддаленому місці від місця проведення судового засідання».
Тому в Шахтарському міськрайонному судівсе частише використовується система відеоконферецзв'язку. Проведення слухання в режимі відеоконференції заощаджує час та кошти, які витрачаються на доставку особи до приміщення суду, заощаджує час для проведення допиту свідка, який перебуває в територіально віддаленому місці від місця проведення судового засідання.